Теплогенератори твердопаливні призначені для отримання теплової енергії від спалювання паливних гранул, відходів переробки с/г продукції і деревини.

Можуть бути задіяні як джерело теплової енергії в технологічних лініях зерносушарок різного призначення. Використання теплогенераторів твердопаливних дозволяє повністю відмовитися від споживання традиційних енергоресурсів.

Теплогенератори твердопаливні складаються з: топки, теплообмінника, золоуловлювача, системи паливоподачі, вентилятора наддуву, димососу і шафи керування.
Топка вихрова з вертикальною або горизонтальною віссю. Корпус топки виконаний з листової сталі і зсередини, для запобігання термічної корозії, футерований вогнетривкою цеглою. В нижній або передній частині топки влаштовані: вузол приєднання витратного бункера паливоподачі, повітророзподільча решітка «киплячого шару», вузол підводу повітря під решітку і люк розпалу. В середній частині топки влаштовані сопла підведення первинного повітря на горіння. В верхній або хвостовій частині топки влаштований вузол відводу вторинного повітря на горіння і вікна виходу теплоносія. Повітря на горіння подається вентилятором наддуву через комбінований шибер наддуву з-під кожуха охолодження топки.
Теплообмінник пластинчастий або «трубна дошка» або комбінований. Передня (по продуктам згоряння) частина виготовлена з жаростійкої сталі.
Інерційний золоуловлювач виготовлений з теплостійкої та жаростійкої листової сталі. Зольники оснащені ручними відсічними клапанами для вивантаження золи без зупинки теплогенератора.
Ситема паливоподачі гравітаційна – через завантажувальну трубу, або шнеком. Продуктивність системи регулюється висотою встановлення завантажувальної труби або частотним регулюванням живлення приводу шнека з зворотнім зв’язком по температурі теплоносія або по температурі продуктів згоряння.
Димомсос забезпечує рух продуктів згоряння трактом теплогенератора.